סקירת מאמרים מקצועיים

ההשפעה של טיפול הורמונאלי על לחץ הדם ויתר לחץ דם בנשים לאחר-מנופאוזה (Menopause)

ההשפעה של טיפול הורמונאלי על לחץ הדם בנשים לאחר-מנופאוזה תלויה בסוג התכשיר, בפרט סוג אסטרוגן, כאשר תכשירים הכוללים משלב CEE עם פרוגסטרון מלווים בעליה בלחץ דם סיסטולי ובסיכון ליתר לחץ דם, אשר אינה מתוארת עם תכשירים הכוללים משלב אסטרדיול עם פרוגסטרון, אסטרדיול בלבד או Tibolone, כך עולה מתוצאות מחקר חדש שפורסמו בכתב העת Menopause.

קראו עוד »

מנופאוזה מוקדמת מלווה בסיכון מוגבר למחלת כבד שומני על רקע הפרעה מטבולית (Dig Liver Dis)

במאמר שפורסם בכתב העת Digestive and Liver Disease מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי הסיכון להתפתחות מחלת כבד שומני על-רקע הפרעה מטבולית (Metabolic Dysfunction-Associated Fatty Liver Disease, או MAFLD) היה גבוה יותר בנשים עם מנופאוזה מוקדמת, בהשוואה לאלו עם מנופאוזה בגיל 50 ומעלה.

קראו עוד »

מה בין צריכת סידן יומית בתזונה ובין הסיכון למחלות לב וכלי דם בנשים לאחר-מנופאוזה? (Nutrients)

במאמר שפורסם בכתב העת Nutrients מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי צריכת סידן בתזונה של מעל 800 מ”ג/יום מלווה בסיכון מופחת למחלות לב וכלי דם בנשים למעלה מעשר שנים לאחר-מנופאוזה.

קראו עוד »

טיפול הורמונאלי חליפי מלווה בירידה גדולה יותר במשקל עם טיפול ב-Semaglutide בנשים לאחר מנופאוזה (Menopause)

בנשים עם עודף-משקל או השמנת-יתר המטופלות ב- Semaglutide (וויגובי), טיפול הורמונאלי לווה בירידה גדולה יותר במשקל הגוף, כך עולה מנתונים שפורסמו בכתב העת Menopause. החוקרים כותבים כי קשר זה נותר על כנו לאחר תקנון לערפלנים שונים.

קראו עוד »

אימון שרירי רצפת אגן משפר תפקוד מיני בנשים (Am J Obstet Gynecol)

אימון שרירי רצפת אגן מלווה בשיפור בתפקוד המיני בנשים עם הפרעה בתפקוד רצפת האגן, כולל שיפור עוררות מינית, אורגזמה, שביעות רצון ותפקוד מיני כולל בנשים, ללא עדות לאירועים חריגים, כך עולה מתוצאות מחקר חדש שפורסמו בכתב העת American Journal of Obstetrics & Gynecology. 

קראו עוד »

נותנות החסות לאגודה:

גלילה לראש העמוד

איזור זה מיועד לצוות רפואי

במידה והנך מנוי את/ה מוזמן/ת לבצע כניסה מזוהה וליהנות מגישה לכל התכנים המיועדים למנויים. פרטי הכניסה הינם הפרטים שאיתם נרשמת לאתר e-Med.

לשחזור סיסמא באתר e-Med לחצ/י כאן

This site is registered on Toolset.com as a development site.